Příběhy kariéry

Přečti si příběhy našich zaměstnanců, příští příběh může být právě ten tvůj!

Marek

Produktový manažer

V KVADOSu od roku 2014

Marek je jasným důkazem toho, že Kvados je místem neomezených možností. Nebál se pustit do všech výzev po hlavě a po čtyřech letech se vypracoval až na manažerskou pozici. Je tahounem týmu a pro klienty spolehlivým partnerem.

Vzdělání
Informační technologie v ekonomice, Mendelova střední škola

Proč KVADOS
Rodinná atmosféra ve společnosti, výzvy ve velkých projektech a v nových řešeních, prostředí bez překážek a prostor ke kreativitě

Markův příběh

ZAČÁTKY
Na klávesu „Enter“ jsem klikal už od dětství. Rozdíl mezi mnou a mými vrstevníky byl ten, že jsem místo her trávil čas experimentováním s operačními systémy a rozebíráním počítačů. Na počátku jsem sice dělal spoustu chyb, ale později jsem už byl klíčovou osobou pro mé okolí – řešil jsem problémy s počítači a notebooky a díky tomu postupně získával obecný přehled v IT.
KONZULTANT SERVICE DESKU
První zkušeností v KVADOSu byla pozice konzultanta Service Desku. Dostal jsem na starost řešení myAVIS® a projekt pro pražskou ambasádu USA, rychle následovaly projekty pro skupinu ČEZ. Pak přibyly projekty myTEAM® pro TRAVEL FREE a Démos Trade. Po necelém roce jsem byl přeřazen na oddělení projektů a začal jsem řešit implementaci myTEAM® v Rehabilitačním ústavu Hrabyně.
KONZULTANT A ANALYTIK PROJEKTOVÉHO ODDĚLENÍ
Po přeřazení jsem začal vnímat velké změny ve své pracovní náplni. Jako konzultant projektového oddělení jsem byl v přímém kontaktu se zákazníky, řešil implementace systému myTEAM® ve firemním prostředí klientů, poznával zavedené postupy jiných společností z té největší blízkosti a podílel se na jejich zefektivňování. Spolu s tím rostlo také portfolio klientů, kterým jsem poskytoval konzultace i po dokončení implementace, například zmíněný Rehabilitační ústav v Hrabyni, ELTODO, M & M reality holding nebo také Marlenka.
PRODUKTOVÝ MANAŽER / ANALYTIK
Od listopadu 2016 působím ve společnosti KVADOS jako produktový manažer myTEAM®. Mou náplní práce je řídit vývoj řešení myTEAM®, sledovat konkurenci, spravovat rozpočet, stanovovat priority a co možná nejlépe odrážet vize investora v hotovém produktu. Pravdou je, že podílet se na vývoji softwaru bylo vždy mým snem. Jsem nadšený, že mi bylo umožněno tuto výzvu přijmout a vytvářet „budoucnost v aplikacích“.
DNES
Je třeba říct, že KVADOS je místem, kde neexistují hranice v prostoru pro kreativitu. Všichni jsou zde otevření nápadům, inovacím a nikdo se nebojí změn. Tuto myšlenku zastřešuje náš generální ředitel, který ji vede kupředu, rozvíjí a jde všem příkladem. A tak jako jsem sdělil svému přímému nadřízenému na rozvojové schůzce, můžu jen zopakovat: kdo může říct, že ráno rád vstává do práce? Já rozhodně ano.

Přemek

Senior developer

V KVADOSu od roku 2008

Přemek je na první pohled skromný ajťák, za kterého ale mluví jeho výsledky. Má rád nové technologie, které dokáže promítnout do kvadosích produktů. Na práci v KVADOSu má nejradši to, že vidí své projekty růst a má je pod kontrolou.

Vzdělání
Informační technologie

Proč KVADOS
Neformální atmosféra, dobrý kolektiv, flexibilita.

Přemkův příběh

ZAČÁTKY
Po dokončení vysoké školy jsem odešel “na zkušenou” a tři roky strávil v Brně. Když jsem získal praxi, rozhodl jsem se vrátit domů na severní Moravu a vybíral jsem si novou práci. Po pohovorech ve třech firmách jsem si z nabídek zvolil tu kvadosáckou, protože mi KVADOS přišel jako nejperspektivnější – prostředím, jednáním, technologiemi i projekty.
SENIOR PROGRAMÁTOR
Díky zkušenostem z Brna jsem v KVADOSu začínal už jako senior programátor. V době mého nástupu zrovna vznikalo WMS řešení mySTOCK®, mým prvním úkolem byla práce na jeho mobilním klientovi. Tomu se vlastně věnuji dodnes. Potom jsem se podílel na vývoji a rozvoji nových produktů myWORK® a myFABER®.
.NET SOLUTION DESIGNER
Kvadosácké projekty jsou dlouhodobé – pracuji na takových, které běží několik let. Beru je jako své děti. Baví mě, že se do nich neustále implementují nové funkce a hlavně nové technologie. Nebo když přistoupíme k radikální změně technologie a řešení nebo jeho část se rozhodneme udělat zcela znovu.
NOVÉ VÝZVY
V roce 2014 jsem pracoval na vývoji produktu myAVIS® a dostal se poprvé k Androidu a Javě, to byla pro mě nová výzva. O rok později jsem už přepisoval pro platformu Android i mobilního klienta produktů VENTUS® a mySTOCK®. Mohl jsem se tak ohlédnout za celou svou prací v KVADOSu a zároveň vidím ohromný pokrok, který nové technologie přinášejí.
DNES
Aktuálně rozvíjím produkt myFABER®, v budoucnu se budu věnovat novým projektům založeným na webovém prostředí. V něm vidím velký potenciál. V KVADOSu je dobré, že si jako programátor mohu ledacos domluvit s projektovými manažery a nadřízenými a tuto flexibilitu vítám.
Chceš se stát jedním z nás? Dej o sobě vědět: +420 596 126 210 | job@kvados.cz

Ideálně vyplň formulář a my tě budeme v nejbližších dnech kontaktovat. Neboj, počítáme s GDPR.
Zobrazit zásady cookies

© KVADOS, a.s. Všechna práva na obsah vyhrazena. Loga a jména produktů jsou ochrannými
nebo registrovanými ochrannými známkami akciové společnosti KVADOS a jejich držitelů.

Kontaktujte nás